تاریخ انقضا قهوه چقدر است؟

تاریخ انقضا قهوه چگونه است؟ آیا قهوه هم تاریخ انقضا دارد و خراب می‌شود؟ بهترین مدت زمان برای نگهداری قهوه چقدر است؟

همه چیز درباره ماندگاری و تاریخ انقضا قهوه در الفا کافه.

قهوه یک نوشیدنی محبوب و پرطرفدار در جهان است و کسی نیست که این بمب انرژی‌زا را نشناسد؛ این نوشیدنی فواید بسیار زیادی از جمله چربی‌سوزی، افزایش سطح انرژی، بهبود افسردگی، کاهش بیماری پارکینسون و دیابت نوع دو را دارد؛ همچنین مانع از آلزایمر می‌شود و به طور قابل توجهی باعث کاهش ابتلا به این بیماری خواهد شد.

اگر برای شما هم سوال است که چند وقت می‌شود قهوه را نگه داشت، ما در این مقاله با ارائه نکاتی در خصوص تاریخ انقضا و مدت زمان نگهداری قهوه سعی کردیم سوالات شما را پیرامون تاریخ انقضای قهوه پاسخ دهیم، درصورت وجود هرگونه سوال و ابهام در خصوص این موضوع، می توانید از طریق کامنت های این صفحه با متخصصان ما در ارتباط باشید.

تاریخ انقضا قهوه

تاریخ انقضا مواد غذایی به چه معناست؟

تاریخ انقضا قهوه هم مانند دیگر مواد غذایی راهنمایی برای مصرف‌کنندگان است و مدت زمان نگهداری آن را نشان می‌دهد. این تاریخ به عوامل زیادی از جمله ترکیبات موجود در قهوه، بسته‌بندی و نحوه نگهداری از آن بستگی دارد؛  توجه به این تاریخ هنگام خرید الزامی است.

اهمیت توجه به تاریخ انقضا قهوه

مدت زمان تعیین شده برای نگهداری از قهوه یا همان تاریخ انقضا قهوه بستگی به زمان برداشت و رست شدن آن دارد؛ اگر قهوه رست شده و پودری دارید، حداکثر تا یک ماه یا چهل و پنج روز بعد از تولید، مجاز به مصرف آن هستید.

اگر قهوه شما به صورت دانه است، می‌توانید تا ۳ ماه آن را نگهداری کنید.

توجه کنید قهوه تاریخ گذشته مشکلات زیادی برای شما به وجود خواهد آورد.

رابطه ماندگاری و تاریخ انقضا قهوه

ماندگاری قهوه با تاریخ انقضا آن رابطه مستقیمی دارد؛ به عنوان مثال به میزان زیاد بودن تاریخ انقضا، ماندگاری قهوه نیز بیشتر خواهد شد. در ادامه نکات مهمی در رابطه با ماندگاری این نوشیدنی را بیان می‌کنیم:

  • دانه قهوه نسبت به قهوه پودر شده با آسیاب قهوه ماندگاری بیشتری دارد، به همین دلیل سعی کنید قهوه را به صورت دانه نگهداری کنید.

 

  • مواد تشکیل‌دهنده قهوه از جمله آمینو اسیدها، لیپیدها و کربوهیدرات‌ها بر اثر زمان تجزیه می‌شوند و قهوه عطر و بوی خود را به مرور زمان از دست می‌دهد؛ به همین دلیل بعد از این که قهوه را دم کردید می‌بایست حداکثر طی ۱۲ ساعت آن را مصرف کنید، همچنین قهوه آماده شده در یخچال تا ۴ روز قابل استفاده است.

 

  • روش نگهداری قهوه نیز از اهمیت بالایی در ماندگاری قهوه برخوردار است؛ برای کسانی که نمی‌توانند قهوه را به مدت طولانی نگهداری کنند و شرایط نگهداری آن را ندارند، کپسول قهوه گزینه مناسبی است؛ این کپسول در برابر رطوبت و نور از قهوه محافظت می‌کند.

انقضا قهوه آماده

نشانه‌های خراب شدن قهوه

توجه به تاریخ انقضا قهوه مانع از فساد این دانه ارزشمند می‌شود.

دانه قهوه ماهیتی فرار و سبک دارد و به سرعت زیاد با بقیه مواد واکنش نشان می‌دهند؛ اگر قهوه بعد از رست شدن در فضای باز و در مجاورت هوا قرار بگیرد، تلخ و غیرقابل مصرف می‌شود‌.

در صورتی که شرایط نگهداری از قهوه نامناسب باشد قطعا کپک‌ می‌زند و خراب می‌شود‌.

بهترین راه تشخیص قهوه خوب از خراب استفاده از حس بویایی است، قهوه فاسد عطر و بوی مناسبی نداشته و عطر و طعم خود را از دست داده است؛ این قهوه برای شما ضرری ندارد اما طعم دلچسب و خوبی هم ندارد.

همچنین شما می توانید با مطالعه مقاله راهنمای خرید قهوه موجود در سایت و رعایت نکاتی که هنگام خرید قهوه خوب باید در نظر داشته باشید، از تهیه و نوشیدن یک فنجان قهوه با کیفیت لذت ببرید.

این نوشیدنی اگر خراب شود رنگ تیره خود را از دست می‌دهد و به رنگ قهوه‌ای روشن درخواهد آمد، تلاش کنید قبل از این که تاریخ انقضا قهوه سر برسد آن را مصرف کنید تا از طعم واقعی آن بهره ببرید.‌

 

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید