راهنما خرید قهوه ساز

هرآنچه باید قبل از خرید قهوه ساز و اسپرسوساز بدانید در راهنما خرید قهوه ساز الفا بخوانید!

اگر شما هم قصد خرید دستگاه قهوه ساز و اسپرسوساز را دارید، مطمئنا با دیدن تنوع بسیار زياد در مدل ها و برند ها دچار سردرگمی شده اید.

در این مواقع همه ما به دنبال راهنما خرید قهوه سازی هستیم که علاوه بر برسی ویژگی ها و امکانات دستگاه ها، به معرفی انواع دستگاه ها و کاربرد هایشان هم پرداخته باشد، ما اینجا در الفا کافه با تهیه لیستی کامل و خلاصه از هرآنچه لازم است قبل از تهیه دستگاه بدانید تا بتوانید قهوه ساز مناسب با نیاز هایتان را تهیه کنید، برای شما عزیزان جمع آوری کرده ایم.

پس تا انتها همراهمان باشید.

کدام دستگاه برایمان مناسب است؟

همانطور که اشاره کردیم، قبل از تهیه دستگاه های اسپرسو و قهوه ساز باید اطلاعات کافی از ویژگی و خصوصیات کلی این دستگاه ها داشته باشیم تا بتوانیم دستگاهی مناسب با نیازها و هر چیزی که از یک قهوه ساز خوب می خواهیم را تهیه کنیم.

در همین ابتدا، حتما به این موضوع توجه ویژه داشته باشید که یک دستگاه خوب صرفا به معنی دستگاهی با دارا بودن تمام امکانات و بالاترین قدرت نیست!

بسیاری از این دستگاه ها برای موارد تخصصی و استفاده در کافه ها و هتل ها تولید شده اند و هزینه بالاتری نسبت به دستگاه های خانگی دارند، اگر فقط بهترین دستگاه را میخواهید و هزینه آن هم برایتان اهمیت ندارد که هیچ ( خدا به مالتون برکت بده )، اما اگر یک دستگاه خانگی خوب و باکیفیت و درعین حال مقرون به صرفه می خواهید، در ابتدای امر باید تمام آنچه از دستگاه قهوه ساز و اسپرسوساز میخواهید را مشخص کنید و راهنما خرید قهوه ساز الفا را تا انتها مطالعه کنید.

تیم الفا علاوه بر مشاوره های رایگان تلفنی قبل از خرید توسط متخصصین خود، متن راهنمای خرید اسپرسوساز را برای شما تهیه نموده اند تا بتوانید بهترین دستگاه را به نسبت بودجه و امکانات مدنظرتان تهیه نمایید.

ما در این راهنما، به معرفی و بررسی امکانات و قطعات دستگاه اسپرسوساز نیز خواهیم پرداخت.

 

بهترین دستگاه کدام است؟

کیفیت نوشیدنی هایی مانند موکا، لاته، کاپوچینو و آمریکانو، به کیفیت اسپرسویی که در این نوشیدنی ها استفاده میشود وابسته است؛ اما تهیه یک اسپرسو با طعم و کیفیت عالی به عوامل مختلفی وابسته است.

برخلاف قهوه که دم کردن آن بسیار ساده است، تهیه یک فنجان اسپرسو کمی پیچیده تر بوده و با استفاده از دستگاه اسپرسوساز انجام میشود.

این دستگاه برای تهیه یک اسپرسو با کیفیت، از قطعات و امکانات خاصی استفاده میکند که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

همچنین در راهنما خرید قهوه ساز الفا، چند اسپرسوساز پرطرفدار بازار را نیز معرفی و بررسی خواهیم کرد.

 

ویژگی های اصلی دستگاه اسپرسوساز

1. توان و فشار: توان و فشار اسپرسو ساز، یکی از مهم ترین مواردی است که در تهیه راهنمای خرید اسپرسو ساز، به آن پرداخته میشود.

فشار در تهیه اسپرسو بسیار مهم است و به همین دلیل، فرآیند دم آوری قهوه با این روش، “اسپرسو” یا “تهیه شده با فشار” نامیده میشود.

اثر فشار دستگاه بر روی دانه های آسیاب شده قهوه، باعث تشکیل یک هاله کرما روی قهوه میشود که دلیلی بر کیفیت آن است.

کرما از چربی و روغن های موجود در قهوه به وجود می آید و در واقع هرچه فشار دستگاه بیشتر باشد، آب بیشتر بر روی قهوه اثر میگذارد و عطر و طعم قهوه بهتر و درنتیجه عصاره گیری باکیفیت ترین خواهیم داشت.

در دستگاه های اسپرسوساز صنعتی، معمولا بهترین فشار برای تهیه عصاره قهوه اسپرسو، ۹ بار است.

با این حال، دستگاه های اسپرسوساز خانگی به دلیل ساختار متفاوت، ضعیف تر هستند و برای ایجاد اثرگذاری مورد نظر بر روی قهوه، نیاز به فشار بیشتری دارند که معمولا ۱۵تا۲۰ بار است.

همچنین توجه داشته باشید برای خرید دستگاه اسپرسوساز خانگی، دستگاهی با توان ۱۰۰۰ تا ۱۶۰۰ وات برای ایجاد فشار مناسب بر روی دانه های قهوه مناسب است.

در بخش معرفی چند اسپرسوساز پرطرفدار بازار که در انتهای راهنما خرید قهوه ساز گذاشته شده، به بررسی چند دستگاه محبوب با فشار و توان مناسب میپردازیم.

 

2. مقاومت و جنس بدنه: دومین مورد مهمی که در این بخش از راهنما خرید قهوه ساز احتیاج به وسواس دارد؛ درباره مقاومت و جنس بدنه دستگاه و پرتافیلتر آن است.

جنس بدنه اسپرسوساز میتواند از فلز ضد زنگ، پلاستیک یا ترکیبی از هردو باشد؛ اما معمولاً دستگاه های فلزی در مقایسه با دستگاه های پلاستیکی بیشتر دوام می آورند و کمتر دچار آسیب میشوند.

3. پرتا فیلتر: پرتافیلتر یکی از قطعات مهم دستگاه اسپرسوساز است که قهوه آسیاب شده را در قسمت مخصوصی از آن میریزند.

جنس پرتافیلتر میتواند از قطعات پلاستیکی یا استیل باشد و کیفیت و جنس آن تأثیر مستقیمی بر کارایی و طول عمر دستگاه دارد.

4. سبد پرتافیلتر: پرتافیلتر دستگاه اسپرسو ساز دارای سبد فلزی است که قهوه آسیاب شده برای عمل عصاره گیری در داخل آن ریخته میشود.

این سبد تأثیر زیادی بر روی کرمی و فومی شدن لایه روی اسپرسو دارد.

ظرفیت این سبد معمولاً برای ۷ الی ۱۰ گرم قهوه طراحی شده است.

 

معرفی انواع دستگاه های اسپرسوساز با امکانات متفاوت، در راهنما خرید قهوه ساز الفا

اسپرسوسازهای چند کاره:

در این بخش از راهنمای خرید اسپرسو ساز، به اسپرسوسازهای چندکاره میپردازیم. کارایی یک دستگاه اسپرسوساز، مستقیماً با به صرفه بودن آن دستگاه ربط دارد.

برخی از این دستگاه ها، علاوه بر قهوه اسپرسو، قهوه فرانسوی (قهوه فیلتری) نیز تهیه میکنند؛ برخی دیگر از اسپرسوسازها، قابلیت تهیه اسپرسو با کپسول قهوه، پودر قهوه و پد قهوه را نیز دارند.

آخرین نکته در این بخش از راهنما خرید قهوه ساز، اشاره به برخی از مدل هایی از اسپرسوسازهایی است که با دارابودن یک نازل بخار، توانایی تهیه کاپوچینو و لاته دلچسبی را نیز برای شما فراهم میکنند.

 

برخی از قابلیت های ویژه دستگاه های اسپرسوساز

سیستم شستوشوی خودکار: برخی اسپرسوسازهای پیشرفته تر با استفاده از این سیستم، قابلیت شست و شوی تمامی قطعات مورد نیاز را دارا هستند و این موضوع میتواند کار را برای شما راحتتر کند.

سیستم قطع خودکار: برخی اسپرسوسازها با این سیستم مجهز شده اند که۱۰ تا ۱۵ دقیقه پس از عدم استفاده به طور خودکار خاموش میشوند و باعث حفظ ایمنی میشوند.

قابلیت تنظیم برنامه های مختلف: با این قابلیت، هرکدام از اعضای خانواده میتوانند با تنظیم دستگاه بر روی برنامه مورد نظر خود، قهوه دلخواه خود را تهیه کنند. این قابلیت به شما اجازه میدهد تا برای هر شخص در خانواده یک برنامه ی منحصر به فرد را تنظیم کنید و بدون نیاز به تنظیم مجدد دستگاه، قهوه خود را تحویل بگیرید.

آسیاب قهوه داخلی: یکی از عوامل مهم در تهیه اسپرسو، استفاده از قهوه تازه آسیاب شده است. هر چه مدت زمانی بین آسیاب کردن قهوه و دم کردن آن کمتر باشد، کیفیت اسپرسو بهبود مییابد.

برخی مدل های اسپرسوساز با داشتن آسیاب قهوه داخلی، نیاز شما را برای تهیه پودر قهوه برطرف میکنند.

فیلتر آب: همچنین، کیفیت آب در دستگاه اسپرسوساز، تأثیر مستقیمی بر طعم نهایی قهوه دارد. برخی دستگاهها با دارا بودن فیلتر آب، کیفیت آب را بهبود میبخشند و میتوانند باعث بهبود کیفیت نهایی قهوه شوند

 

 

سخن پایانی

در نهایت، با مطالعه راهنمای خرید اسپرسوساز و برسی دستگاه مورد نظر خود از جوانب گفته شده، میتوانید به راحتی قابلیت های ویژه دستگاه را تشخیص و دستگاهی مطابق با نیازهایتان تهیه نمایید.

اسپرسوسازها به دلیل محبوبیت بسیاری زیادشان، یکی از دستگاه های مهم و پرکاربرد در بازار لوازم خانگی هستند.

هدف این راهنما، افزایش آگاهی شما در مورد ویژگی ها و اهمیت قطعات مختلف این دستگاه برای تهیه اسپرسو است، تا بتوانید دستگاه اسپرسوساز با کیفیت و مناسب برای نیازهای خود را پیدا کنید.

آیا تا به حال از دستگاه های اسپرسوساز استفاده کرده اید؟ کدام ویژگی برای شما بیشترین اهمیت را دارد؟ اگر از این دستگاه در منزل یا محل کار خود استفاده میکنید، لطفاً مدل دستگاه و نظرات خود را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید